+90.286 887 40 40 / +90 533 425 12 18   info@gokceadaimbroshotel.com

Gökçeada

Caption placed here

TÜRKİYE’nin en batısında birçok kültürün dostça yaşadığı bir coğrafyada çevreyi korumayı ilke edinen doğaya saygılı çevre dostu işletmecilik anlayışıyla faaliyetimizi sürdürdüğümüz İMBROS HOTEL’de evinizdeki gibi rahat, huzurlu ve doğayla başbaşa bir tatil sizleri bekliyor./p>

Tarihiyle, el değmemiş doğal dokusuyla, tertemiz denizlerden gelen serin rüzgarlara karışmış kekik kokusunun dolaştığı rum köyleriyle, kültürlerin, inançların dostça kucaklaştığı Gökçeadamıza hoş geldiniz.Ulaşımın deniz yoluyla sağlandığı Gökçeada’nın Çanakkale Limanı’na uzaklığı 33 mil, Kabatepe Limanı’na uzaklığı 14 mil’dir.

Kahvesi ile ünlü Zeytinliköy ve Eski Bademliköy, Şarabı ile ünlü Tepeköy, Tarihi yapıları ile ünlü Dereköy, gezip görülecek yerlerinden olup, Uğurluköy, Şirinköy ve Eşelek Köyü yeni kurulan köylerimizdendir. Aydıncık, Gizli Liman, Marmaros, Yıldızkoy ve Kuzulimanı’nda denize girebilir, Aydıncık Tuz Gölü’nde çamur banyosu yapabilirsiniz.
Rüzgar Sörfü ve traking sporlarına elverişli Gökçeada’da yılın belli zamanlarında avcılık da yapılmaktadır. Her yıl Ağustos ayında Meryem Ana Şenlikleri ve Gökçeada Film Festivali düzenlenmektedir.

Su Altı Milli Parkımız ve Arkeolojik kazı çalışmalarımız görülmeye değerdir. Tarihi çeşmesi, Çamaşırhanesi, Çınar ağacı, Köy kahvesi ve tarihi taş evleriyle ünlü Eskibademliköyü’nde bulunan İMBROS HOTEL’imizde muhteşem manzarada günbatımını izlerken bir fincan kahvenin tadında Gökçeada’da olmanın keyfini ve tesislerimizde hizmet görmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız…